Jump to content

Ведран

Члан
 • Број садржаја

  836
 • На ЖРУ од

 • Последња посета

О Ведран

 • Ранг
  Наш човек

Profile Information

 • Пол :
  Мушко
 • Локација :
  Земја
 • Интересовање :
  светоотечката мисла и сечија која е во нивниот дух...

Скорашњи посетиоци профила

14470 посетилаца

Појединачни статус

Погледај све објаве од Ведран

 1. Некои мандарин се вљубил во една куртизана. „Ќе бидам Ваша“, му рекла таа, „кога ќе поминете сто ноќи чекајќи ме седејќи на стол, во мојата градина, под мојот прозорец“. Но, деведесет и деветтата ноќ, мандаринот станува, го зема својот стол под пазуви и заминува. Ролан Барт: Фрагменти од љубовниот говор

  1. Show previous comments  1 more
  2. Ведран

   Ведран

   јас мислам дека мандаринот се плаши да биде љубен.....

  3. ribarot Klime

   ribarot Klime

   a neli ljubovta go izgonuva stravot?

  4. Калеидоскоп

   Калеидоскоп

   ... или, пак, состојбата на исчекување му станала сурогат на вистинската цел, така што се плаши дека кога тоа ќе заврши, и самата цел ќе ја снема смислата...?! Или се плаши да гледа подалеку и после тоа да тежнее кон нови цели?!

   Или, пак, едноставно, дошла зима и станало премногу студено, па решил да се врати напролет :)

×
×
 • Креирај ново...