Jump to content

Ведран

Члан
 • Број садржаја

  836
 • На ЖРУ од

 • Последња посета

О Ведран

 • Ранг
  Наш човек

Profile Information

 • Пол :
  Мушко
 • Локација :
  Земја
 • Интересовање :
  светоотечката мисла и сечија која е во нивниот дух...

Скорашњи посетиоци профила

14468 посетилаца

Појединачни статус

Погледај све објаве од Ведран

  1. Show previous comments  2 more
  2. Калеидоскоп

   Калеидоскоп

   Има нешто што исклучително ми се допаѓа кога слушам хор...

   Не дека полнотата ја нема и кога пее еден единствен псалт, ама ова има Убавина, која раѓа восхит... од кој се раѓа философија, кој, пак, е претеча на поезијата, а поезијата е музика :)

  3. Ведран

   Ведран

   а визуелизацијата? за тоа ништо не спомна

  4. Калеидоскоп

   Калеидоскоп

   па, прво очекував дека ќе биде видео од Метеори, а морам да признаам дека дури сега го погледнав целото видео... Што знам, и музиката ми беше доволна :)

×
×
 • Креирај ново...