Jump to content

Ведран

Члан
 • Број садржаја

  836
 • На ЖРУ од

 • Последња посета

О Ведран

 • Ранг
  Наш човек

Profile Information

 • Пол :
  Мушко
 • Локација :
  Земја
 • Интересовање :
  светоотечката мисла и сечија која е во нивниот дух...

Скорашњи посетиоци профила

14474 посетилаца
 1. во соопштението на СПЦ, БЈРМ стана Р.Македонија, Браво!

  1. Show previous comments  11 more
  2. Orthophill

   Orthophill

   За волја на вистината вл. Јован не е Македонец, туку Влав-Цинцар (не ко вашите Власи), мене тоа не ми е битно. Битно е што ние си имаме свои епископи (со апостолско преемство од Пеќката Патријаршија), кои не` крстија, не` миросаа, ни ја проповедаат верата, не` причестуваат, не` венчаваат, не` погребуваат... А знаеме кога може да се отколониме од својот Епископ, само кога ќе не` воведе во ерес осудена на Вселенски Собор. До тогаш сме им верни на своите епископи, па макар и ангел небесен ни про...

  3. Дејан-Марковић

   Дејан-Марковић

   Није народ крив, од Причешћа су га одлучиле одлуке комунистичке партије.

  4. nana

   nana

   То је истина Дејане, наравно да није народ крив.

   @Orth...Знаш ли ону песму.....немој срећо, немој данас....

   :-)))

 2. http://www.spc.rs/sr/saopshtenje_za_javnost_13 ФИРОМ е избришано и стои Р.Македонија овој приимер на владиката Иринеј Бачки да го следат и другите учесници на форумов https://www.pouke.org/forum/page/index.html/_/-/1346436567/%D1%81%D0%B0%D0%BE%D0%BF%D1%88%D1%82%D0%B5%D1%9A%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%98%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D1%81%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5-%D1%86%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B5-r4616
 3. се согласувам да не се става масло на огинот, никому нема да му биде од полза тоа, ни на ПОА а ни на МПЦ.
 4. искрено називот БЈРМ ги навредува Македонците и треба да се избегнува а не да се инсистира на него.
 5. Ово си сјајно написао: „Заборавља се на учење Цркве да се природа окренула против човека онда када је први човек окренуо леђа Богу. Природа има своју вољу која итекако зависи од еколошке и евхаристијске љубави човека“.
 6. Бог да го прости, ќе остане запамтен кај нас во Македонија.
 7. ис пола ети деспота сполај ти владико!
  1. Лазар Нешић

   Лазар Нешић

   Тек сада видим шта је ... вечерас нема спавања :)

  2. Vaske

   Vaske

   ево и ја се бацам на гледање.

   Пази зикаму на старту :-)

 8. после пирот главоболка, повраќање и тап осет..... текстот е луциден и Ж.Б. дава интересна перспектива за нашата епоха во која се негува културата на смртта од „детекторот“ наречена минијатизирана смрт од компјутерите - тие празни простори лишени од човечкиот звук.....
 9. http://msnbcmedia.msn.com/j/MSNBC/Components/Slideshows/_production/ss-130526-summerfun/ss-130621-summer-season-tease.photoblog900.jpg
×
×
 • Креирај ново...