Добро дошли на Живе Речи Утехе

Желимо Вам пријатне тренутке на највећем црквеном сајту. Да бисте добили све функције сајта и учествовали у разговорима,

молимо Вас пријавите се или направите налог ако га још немате. 

en-play-badge.png

itunes-logo.jpg

62af87b658a0499c818723abb72a2556.png

Дејан

Тетоваже

490 posts in this topic

Ima stvarno lepih tetovaza i oduvek sam zelela neku,..ali otkad sam se krstila i usla u Crkvu nemam herca, ni za tetoviranje,a ni za mnoge druge stvari. Pirsing-odstranjen.

Како сам нов на овом форуму, желео бих да се мало боље представим  0205_whistling а то бих учинио отварањем једне нове теме. Надам се да ова тема не постоји већ негде на форуму, а ако и постоји, верујем да ће администрација учинити већ оно што се чини у таквим ситуацијама...

Дакле, тетоваже... Имам доста пријатеља који имају бар једну тетоважу, и иако ме то апсолутно никада није привлачило, могу ипак да прихватим то да нас има разних, и да једноставно неки људи то воле и да је неким људима то лепо. Међутим, оно што немогу да схватим, јесте тетовирање крста или лика неког светитеља, а што је постало масовна појава. Јер ако неко нађе за потребно да истетовира на себе те мотиве, значи да му онда ти мотиви значе. Али онда управо долазим до другог закључка, када им то већ толико значи, зашто онда ту љубав и приврженост не покажу на неки други, одговарајући начин, на начин који одговара духу вере и Православља?

Волео бих да видим и друга мишљења, и да ме неко и исправи ако грешим.

Како сам нов на овом форуму, желео бих да се мало боље представим  bendoff а то бих учинио отварањем једне нове теме. Надам се да ова тема не постоји већ негде на форуму, а ако и постоји, верујем да ће администрација учинити већ оно што се чини у таквим ситуацијама...

Дакле, тетоваже... Имам доста пријатеља који имају бар једну тетоважу, и иако ме то апсолутно никада није привлачило, могу ипак да прихватим то да нас има разних, и да једноставно неки људи то воле и да је неким људима то лепо. Међутим, оно што немогу да схватим, јесте тетовирање крста или лика неког светитеља, а што је постало масовна појава. Јер ако неко нађе за потребно да истетовира на себе те мотиве, значи да му онда ти мотиви значе. Али онда управо долазим до другог закључка, када им то већ толико значи, зашто онда ту љубав и приврженост не покажу на неки други, одговарајући начин, на начин који одговара духу вере и Православља?

Волео бих да видим и друга мишљења, и да ме неко и исправи ако грешим.

Pre nego li pocnu sa citatima Sv.Pisma i duboko-teoloskim tumacenjima izvesnog fenomena. Zelim da ti iznesem svoj stav. Moje misljenje je da to nije, kako mnogi vole da kazu, smrtni greh ili slicno. Pisacu i kasnije kada uhvatim vremena imam nekoliko zanimljivosti vezano za ovo! Hvala za temu .mislise. ekstra

Игоре добродошао на форум  joooj

спојили смо тему

Хвала!  facenew22222222

Трудио сам се да прегледам све теме, али од вишка глава не боли...  0409_feel

Dobrodošao brate. 0409_feel

Imam identičan stav po pitanju tetoviranja kao i ti, mislim da sam na nekoj temi već pisala o tome...stvarno mi je grozno kad vidim na nekom istetoviranog  svetitelja i tome slično, i to onako uočljivo...to mi više liči na mafijaški fazon nego hrišćanski facenew22222222

мени неки дан један "друг из средње" видно пијан каже да ће да тетовира Богородицу преко цијелих леђа. дошло ми да му свежем шамарчину ал ногом! greengrin :) prstgore страшно!

мени неки дан један "друг из средње" видно пијан каже да ће да тетовира Богородицу преко цијелих леђа. дошло ми да му свежем шамарчину ал ногом! prstgore :bla: prstgore страшно!

Trebao si da ga odvališ da se osvesti greengrin :)

ја би највише волео да редовним причешћивањем и богоугодним животом доказују своју приврженост Богу, него сликањем, тим површним приступом проблему.

мени то бодење и прављење обојених ожиљака све више личи на оне римокатолике који се шибају и остављају ожиљке по себи како би показали своју приврженост.

прикривена гордост.

сем тога што не знам нити једног тетовираног светитеља, који би указао на било какву позитивну страну тетоважа, пошто су у сва времена постојале.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Recently Browsing   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу