Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber

ПРИДРУЖИТЕ СЕ НАШОЈ VIBER ГРУПИ, КЛИКНИТЕ НА ЛИНК

Оцени ову тему

Recommended Posts

Mene interesuje vase misljenje o tetoviranju*.Da li je to umetnost,nesto lepo ili je ruzno i skrnavljenje tela.Ljudi svasta tetoviraju ali ja bi stavio akcenat na religiske simbole.Zeleo bi misljenje i svestenika i laika.

*припојена тема: http://www.pouke.org/forum/topic/886-%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%B5/page-7#entry931794

Измењено од Иван Ивковић

Cincari su tetovirali krst na celu.

??????? ?? ?????????? ?????? ?????? ???? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ?? ???????? ????.

??? ?? ?? ?? ?? ?????? ? ??????  ?????? ???? ???????? ?? ?????? ?? ???? ?????? ?? ?? ?????.

???? ??? ????? ???????? ???????? ??? ?? ????? ??? ?? ????? ????? ???? ??? ????? ?????? ?????????? ???

??? ??? ???????.

??????? ?? ?????????? ?????? ?????? ???? ?? ???? ?? ?? ????? ?? ?? ???????? ????.

??? ?? ?? ?? ?? ?????? ? ??????  ?????? ???? ???????? ?? ?????? ?? ???? ?????? ?? ?? ?????.

???? ??? ????? ???????? ???????? ??? ?? ????? ??? ?? ????? ????? ???? ??? ????? ?????? ?????????? ???

??? ??? ???????.

Pa to,tetovirali su se hriscani koji su ziveli uglavnom medju muslimanima

??? ??? ???????.

Pa to,tetovirali su se hriscani koji su ziveli uglavnom medju muslimanima

?????? ?? ?? ?????? ?? ?? ???? ?????????? ? ????????..?? ???? ???? ?? ???? ????????, ? ??

?? ???????? ?????????? ???? ?? ???? ?? ?? ???? ???????.

Постављена слика

Postojao je običaj tetovaže kod epirskih i tesalijskih cincara u vreme kada je Balkan bio deo Turskog carstva. Da bi zaštitili svoju decu od odvođenja u ropstvo i silovanja, Cincari  su svojoj deci tetovirali krst na čelo. Najpre su taj krst imali i muškarci i žene, a kasnije samo žene, i to posebno lepe. I najfanatičniji Muslimani su zazirali od ovog krsta. Tetovaže su inače u antičkim vremenima praktikovali samo Tračani.

Guest свештеник Иван Цветковић

Постављена слика

Postojao je obi?aj tetovaže kod epirskih i tesalijskih cincara u vreme kada je Balkan bio deo Turskog carstva. Da bi zaštitili svoju decu od odvo?enja u ropstvo i silovanja, Cincari  su svojoj deci tetovirali krst na ?elo. Najpre su taj krst imali i muškarci i žene, a kasnije samo žene, i to posebno lepe. I najfanati?niji Muslimani su zazirali od ovog krsta. Tetovaže su ina?e u anti?kim vremenima praktikovali samo Tra?ani.

??? ?? ???? ?? ??? ????? ?????? ?????????? "???? ??????" ?? ??????? ??????, ???????? ?? ?? ???? ??????, ???? ?? ??? ????????, ???? ??????????? ???? ?? ???? ? ????.

http://www.kodkicosa.com/cica_jordan.htm

Ne smeta mi tetoviranje, ali mi je to nekako mnogo spolja, zelja da se istakne i da to bude dostupno pogledu, komentaru. Kao ono, nije se desilo ako nije objavio CNN. Nije mi jos jasno da neko zeli da istrpi toliki bol, imam neke tetovirane poznanike i cula sam da to mnogo boli, pa mi zato dodatno i nije jasna zelja? O lepoti ne vredi komentarisati pa zato i ne bih komentarisala motive po kozi.

Постављена слика

Postojao je obi?aj tetovaže kod epirskih i tesalijskih cincara u vreme kada je Balkan bio deo Turskog carstva. Da bi zaštitili svoju decu od odvo?enja u ropstvo i silovanja, Cincari  su svojoj deci tetovirali krst na ?elo. Najpre su taj krst imali i muškarci i žene, a kasnije samo žene, i to posebno lepe. I najfanati?niji Muslimani su zazirali od ovog krsta. Tetovaže su ina?e u anti?kim vremenima praktikovali samo Tra?ani.

??? ?? ???? ?? ??? ????? ?????? ?????????? "???? ??????" ?? ??????? ??????, ???????? ?? ?? ???? ??????, ???? ?? ??? ????????, ???? ??????????? ???? ?? ???? ? ????.

http://www.kodkicosa.com/cica_jordan.htm

?????????? ??? :smiley: ?? ????? ???? ?? ?? ???????. ? ???? ??? ?? ????? ???????? ?? ?? ??????? ??????????  ???? ? ?? ???? ??? ??? ?? ????? ?? ??? ???? ????? ?? ?? ?????.

Sad bi voleo da forumasi daju svoje misljenje o tetoviranju u danasnje vreme.

??????? ?? ?? ????? : ?? ??????????? ?? ????? ? ??????. ???? ????? ?? ?? ??? ??????????? ? ????? ?? ?? ??? ?? ??????? ??????, ?? ?? ????, ????????, ?????????? ? ??????, ???????? ?? ???? ?? ?????????? ???? ???????.

??? ???? ???? ?? ???? ?? ??? ???? ????? ???????? ??????? ???? ????.

Guest свештеник Иван Цветковић

И ја се слажем са тим, да нема потребе да се човек тетовира да би тиме показао своју припадност Цркви. Ми на себи већ носимо "тетоважу", невидљиву за телесне очи, печате дарова Духа Светога.

тетоважа је ионако "додатак" савршеном телу које је Бог саздао. мени мало сметају тетоваже на "брзим" момцима са религијским мотивима, мислим да су крајње контрапродуктивне код некрштеног народа.

хтео сам да се тетовирам у раној малдости, сад сам срећан што нисам, пошто је мотив супротан од свега оног што Бог представља, не знам да ли би се сад скинуо после тога негде.

што се тиче неких старијих времена, на нашим паганским словенским прецима су нађене тетоваже са мотивима јелена и дрвећа, претпоставља се да се ради о свештеницима.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах