Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber

ПРИДРУЖИТЕ СЕ НАШОЈ VIBER ГРУПИ, КЛИКНИТЕ НА ЛИНК

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 1 минут, florenntina рече

Ta terminoloska greska je zanemarljiva u odnosu na sustinsku gresku samog koncepta po kome (grubo parafraziram) pojedincu ne moze biti bolje ako nekom ne bude gore u uslovima ogranicenih resursa sto je apsolutno netacno.

Вашу алузију уз пристојан напор, ипак не могу да разумем. Не знам откуд испаде принцип зеро-сум. :scratch_head:

Цитат

Obrni okreni, opet se vracamo na definiciju vrednosti. Dok se oko toga ne dogovorimo, necemo puno napredovati u dijalogu iliti samo cemo se udaljavati od Paretovog optimuma

Позвали сте се на сувјективну вредност. Претпостављам да говорите о маргиналној корисности производа. Моја интервенција је ишла ка томе да покажем да цена варира иако корисност може бити стабилна.

Уколико хоћете да критикујете моје виђење кибернетички вођене привреде, мислим да би био ред да тај концепт представим на широко, пошто у узастопним реплцирањима то није сувисло. И ви и ја ћемо личити као на две пијане барабе које се међусобно довикују преко њиве од 50 метара, а мислим да обоје то не желимо. :0222_shocked:

@εργασία

Нема потребе за персирањем било коме овде на форуму. Нико то не практикује, а и даје мало извештачену и сувопарну ноту дијалогу. Наравно, то је само моје мишљење, али рекох ето да га искажем :) 

пре 17 минута, εργασία рече

Једно питање: како успевате ово са @ да обележите неког корисника?

Кад укуцаш @ и удариш размак, појавиће се листа чланова форума испод симбола. Тада само укуцаш прво слово имена члана, и систем аутоматски пронађе све чланове који почињу тим словом и прикаже их. Онда само нађеш члана кога хоћеш, кликнеш на њега и биће обележен у поруци, као ја тебе (додуше за тебе сам морао да убацим грчку тастатуру, пошто софтвер гледа писмо којим је написано име :D ).

пре 1 сат, εργασία рече

Вашу алузију уз пристојан напор, ипак не могу да разумем. Не знам откуд испаде принцип зеро-сум. :scratch_head:

Позвали сте се на сувјективну вредност. Претпостављам да говорите о маргиналној корисности производа. Моја интервенција је ишла ка томе да покажем да цена варира иако корисност може бити стабилна.

Уколико хоћете да критикујете моје виђење кибернетички вођене привреде, мислим да би био ред да тај концепт представим на широко, пошто у узастопним реплцирањима то није сувисло. И ви и ја ћемо личити као на две пијане барабе које се међусобно довикују преко њиве од 50 метара, а мислим да обоје то не желимо. :0222_shocked:

Ispade iz definicije Paretovog optimuma.

Mislila sam na vrednost proizvoda u trenutku razmene koja moze biti manja, veca ili ista marginalnoj korisnosti ucesnika.

Ja sam protivnik bilo kakve planske privrede, tako da nema potrebe za opsirnijim izlaganjem u tom pravcu. Ipak, hvala na ponudi.

пре 2 минута, florenntina рече

Ispade iz definicije Paretovog optimuma.

Mislila sam na vrednost proizvoda u trenutku razmene koja moze biti manja, veca ili ista marginalnoj korisnosti ucesnika.

Ja sam protivnik bilo kakve planske privrede, tako da nema potrebe za opsirnijim izlaganjem u tom pravcu. Ipak, hvala na ponudi.

Скидам капу за идеологију. 

пре 6 часа, uros рече

Kada se doda oko 17 miliona zrtava nacistickog socijalistickog rezima dolazimo do 117 miliona zrtava koje su direktan rezultat utopistickih fantazija o centralnom planiranju ekonomije. 

Не волим фрљање бројкама, поготову када се ради о мртвима, али чисто реда ради због оних који ово читају да поменем да су нацистичка Немачка и њени европски савезници одговорни за неких 30-35 милиона мртвих у Европи од 1939-45. Не рачунајући немачке и италијанске губитке. А ако се уброје и њихови јапански другари и њихово дивљање по Азији, то је још једно 20-25 милиона. Опет, не рачунајући јапанске губитке.

Извињавам се за офтопик.

Управо сада, Kratos рече

A ti nam verovatno kucaš sa uređaja koji je nastao u termodinamičkom realnom raju?

Вероватно је предност феудализма што је турски султан помиловао својом светачком руком пар глава. 

Управо сада, εργασία рече

Вероватно је предност феудализма што је турски султан помиловао својом светачком руком пар глава. 

Verovatno.Nego reci lepo gde je nastao taj uređaj koji sada koristiš,u kakvom sistemu?

1 hour ago, εργασία рече

Скидам капу за идеологију. 

Ideologija je verovati da se Paretov optimum tj. savrsena alokacija resursa moze postici kompjuterskim ili bilo kakvim drugim centralnim planiranjem ako znamo da su jedinice slobodni ljudi koji stalno menjaju svoje preferencije.

пре 1 минут, florenntina рече

Ideologija je verovati da se Paretov optimum tj. savrsena alokacija resursa moze postici kompjuterskim ili bilo kakvim drugim centralnim planiranjem ako znamo da su jedinice slobodni ljudi koji stalno menjaju svoje preferencije.

Ни једно, ни друго нисам тврдио. Јурите се са сопственим духовима.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах