Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber

ПРИДРУЖИТЕ СЕ НАШОЈ VIBER ГРУПИ, КЛИКНИТЕ НА ЛИНК

мирођија

Чудо доброте - када људи помогну - оглед о људскости

Recommended Posts

Па сад, жао ми је, али то уопште није нов начин. Ја за тај обичај у Београду знам од 2004. (можда је било и пре, то не знам), да се хлеб и/или нешто друго од хране оставља закачено за контејнер или клупу у затвореној (завезаној) кеси. Само без поруке.

Када моја бака и ја нисмо у могућности да одемо на гробље, а она због старости (болести) није у могућности да оде до цркве да упали свеће, она спакује храну и вреба са терасе када ће неко наићи да претражује контејнере и оде и да му храну.

Добра је фора у сваком случају. Не слажем се да може свако да покупи храну, онај ко је сит неће узимати ништа окачено у о контејнер.

Jedan poznati ljekar ortoped iz CG, već 15 godina ostatke hrane, kači u vrećici na jedno drvo pokraj kontenjera u njegovoj ulici. Srijedom i petkom u kesi se može naći riba i hljeb, a mrsnim danama, sir i hljeb, i slično...

Humani izvršitelj preuzeo tuđe dugove

Marko Vukićević, privatni izvršitelj, humanim gestom pomogao sedam porodica teškog materijalnog stanja.

Umesto da naplati dug od ljudi koji nisu plaćali račune, privatni izvršitelj Marko Vukićević preuzeo je na sebe da izmiri dugovanja za čak sedam porodica. Ukupan iznos koji će za njih dati je 300.000 dinara. 

Te porodice, inače, zbog siromaštva nisu imale novca da plate infostan, struju ili telefon, pa je Vukićević sa njima potpiso ugovor o preuzimanju duga. 

"To su u zdravstvenom i socijalnom smislu najugroženiji ljudi koje sam kroz posao izvršitelja sreo", objasnio je za "Novosti" Vukićević. 

админ

Капе доле господо, велики човек... 8086.gif

админ

Значи да му је посао да наплаћује дугове. "Извршава" судске налоге за наплату.

Значи да му је посао да наплаћује дугове. "Извршава" судске налоге за наплату.

Знам то, али ме буни ово приватни. Да ли он откупи дугове од државе по нижој цени па их наплаћује или нешто друго?

Јавна предузећа и нпр. банке не желе да се бакћу утеривањем дугова, па овај "дивни" посао предају приватницима.

Е из овог примера се види да и ти професионални утеривачи дугова имају душу :)

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах