Welcome to Живе Речи Утехе

Желимо ти пријатне тренутке на највећем црквеном сајту. Да би добио све функције сајта и учествовао у разговорима, молимо те пријави се или направи налог ако га још немаш. 

Mono

Napad na dzamiju u Subotici

28 posts in this topic

Јако лош чин који не приличи добрим људима.

Ко баца камење на туђу богомољу тај само срамоти своју веру и најдиректније показује да се не може назвати хришћанином.

Anrisrpski elementi koji time skrecu pozornost na "zle" srbe.

Tacno. Jedna krajnje providna namestaljka... ako ima koga da to vidi uopste...

Naš hram u Smederevu je doživeo više ovakvih skrnavljenja a ja sam doživeo nasrtaj na naše vernike.

Ti vandali su kasnije pronađeni a jedan od njih je uhvaćen od strane policajca koji je se u momentu napada zatekao pred crkvom.

Ni jedan napadač nije imao ništa zajedničko sa srpstvom ili sa pokretima koji se satanizuju od strane države zato što ističu srpbstvo, ja sam išao i na jedno suđenje kada je došao novi župnik i na moj predlog tražili smo samo da nam se nadoknadi materijalna šteta a za sve ostalo nismo ga teretili.

Posle nekih pet napada u kojima nije mogao da se pronađe vandal, u jednom napadu su prosvirali vitraže i to pan stakla, ako znate to vam je ono staklo iz tri sloja, staklo pa polikarbonat pa opet staklo a iza je bio vitraž.

Najpre su posumnjali da je neko pucao, ali ja sam tvrdio da nije bilo nikakvog pucnja i ustanovilo se da je bila praćka sa čeličnom kuglom. Posle svega toga a bilo je puno još čega, opština donosi odluku da plati nastalu štetu iz svog budžeta i da se posledice napada saniraju a da nam se dodeli policijska zaštita i to 24 h.

Znam kakav je to osećaj i jako mi je žao kad čujem ili pročitam da je bilo čija bogomolja napadnuta.

Posebno mi je žao što se taj arapski sindrom napada na bogomolje valjda neće doći i do paljenja i ubijanja vernika kao kod njih prenosi u Srbiju.

Tacno. Jedna krajnje providna namestaljka... ako ima koga da to vidi uopste...

Ima jedna rečenica iz Crnog gruije:"Može biti a nemora".

Ko bi to mogao uraditi.Izgleda kod nekih svi osim Srba.Da, čestiti srbin to nikada nebi uradio.Ali ima li nečestitih, to je pitanje?

Ko nema obraza, obraz mu je džon.

Naš hram u Smederevu je doživeo više ovakvih skrnavljenja a ja sam doživeo nasrtaj na naše vernike.

Ti vandali su kasnije pronađeni a jedan od njih je uhvaćen od strane policajca koji je se u momentu napada zatekao pred crkvom.

Ni jedan napadač nije imao ništa zajedničko sa srpstvom ili sa pokretima koji se satanizuju od strane države zato što ističu srpbstvo, ja sam išao i na jedno suđenje kada je došao novi župnik i na moj predlog tražili smo samo da nam se nadoknadi materijalna šteta a za sve ostalo nismo ga teretili.

Posle nekih pet napada u kojima nije mogao da se pronađe vandal, u jednom napadu su prosvirali vitraže i to pan stakla, ako znate to vam je ono staklo iz tri sloja, staklo pa polikarbonat pa opet staklo a iza je bio vitraž.

Najpre su posumnjali da je neko pucao, ali ja sam tvrdio da nije bilo nikakvog pucnja i ustanovilo se da je bila praćka sa čeličnom kuglom. Posle svega toga a bilo je puno još čega, opština donosi odluku da plati nastalu štetu iz svog budžeta i da se posledice napada saniraju a da nam se dodeli policijska zaštita i to 24 h.

Znam kakav je to osećaj i jako mi je žao kad čujem ili pročitam da je bilo čija bogomolja napadnuta.

Posebno mi je žao što se taj arapski sindrom napada na bogomolje valjda neće doći i do paljenja i ubijanja vernika kao kod njih prenosi u Srbiju.

Prvo, neka si ti ustvrdio,,,

Drugo:To nije arapski sindrom, nego je to balkanski sindrom.Na Balkanu nisu arapi rušili bogomolje, nego mi balkanci.

Stoga trebamo sebe gledati u ogledalo i iskreno govorit.Treće:Opet ona lukavost i ljigavost latina na djelu.

nemoj da melodramimo, jedno staklo je nista naspram nabijanja na kolac... da ne pricamo o kolicini unistavanih pravoslavnih svetinja od strane muslimana...

ne odobravam, ali od buve praviti slona i nonstop terati vodu na svoju vodenicu je- pa nemam reci da izrazim koja je to jad i beda, a preko 50% postova vam se bavi tom tematikom, zalosno je kolko lazete sami sebe... al i ne treba da cudi... drvo se po plodovima svojim poznaje

Napadi na džamije u 2011

Pale: Vandalski napad na džamiju u Podvitezu

• printButton.png
  • emailButton.png

Kategorija: AKTUELNOSTI Datum objavljivanja Pogodaka: 781

Mještani sela Podvitez, opština Pale, prijavili su jučer (03.06.2011) Centru javne bezbijednosti Istočno Sarajevo /CJB/ napad na džamiju koja se nalazi u tom selu, potvrdila je Srni Danka Tešić portparol ovog Centra. Prema njenim riječima, aktiviranje eksplozivne naprave ispred džamije u Podvitezu dogodilo se u četvrtak naveče i izvela ga je za sada nepoznata osoba.

Mještani sela Podvitez, opština Pale, prijavili su jučer (03.06.2011) Centru javne bezbijednosti Istočno Sarajevo /CJB/ napad na džamiju koja se nalazi u tom selu, potvrdila je Srni Danka Tešić portparol ovog Centra.

dzamija-podvitez-napad-juni-2011.jpg

Prema njenim riječima, aktiviranje eksplozivne naprave ispred džamije u Podvitezu dogodilo se u četvrtak naveče i izvela ga je za sada nepoznata osoba.

"Policija je obavila uviđaj, a slučaj je prijavljen i Tužilaštvu. Pronađeni su i tragovi, a najvjerovatnije se radi o ručnoj bombi", rekla je Tešićeva.

Ona je naglasila da je policija s ciljem pronalaženja počinioca obavila razgovore sa mještanima.

(Srna)

Napad na džamiju u Banja Luci: Uviđaj policije u vrijeme dženaze

vesela.jpg&t=1

Međureligijsko vijeće u BiH dobilo je prijavu o napadu na džamiju Tekija u Gradišci koji se desio u noći sa 10. na 11. januar.

U sklopu projekta "Monitoring napada na vjerske objekte i druga mjesta od značaja za vjerske zajednice i crkve u BiH" planiraju obilazak džamije kada će biti i osuda napada.

Obilazak mjesta napada bit će 17. januara u 13 sati ispred džamije Tekija u Gradišci. Tom prilikom bit će pozvani i predstavnici vjerskih zajednica i crkava iz Gradiške te načelnik Opštine Gradiška kako bi zajedno osudili ovaj vandalski čin.

"Vjerujemo da ćemo zajedničkim naporima predstavnika vjerskih zajednica i crkava, predstavnika nadležnih organa vlasti i angažmanom medija osigurati bolju zaštitu svim vjerskim objektima i drugim objektima od značaja za crkve i vjerske zajednice širom BiH", navode iz Međureligijskog vijeća u Bosni i Hercegovini.

U noći sa srijede na četvrtak nepoznate osobe su porušile više nišana u haremu Stupničke džamije u Banjoj Luci, a zatim vadalizam nastavili tako što su sa glavne ulice pokupili svo smeće namijenjeno za odvoz Gradske čistoće i razbacali ga po haremu.

Pored policije, predstavnika Medžlisa Islamske zajednice i banjalučkog muftijstva, koji su jučer nijemo promatrali ovaj prizor na haremu, drama je bila veća i zbog činjenice da se u momentu uviđaja na doslovno deponovanom terenu, jučer odvijala dženaza.

(fena/avaz)

http://youtu.be/tPU8sDE7P34

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах

• Recently Browsing   0 members

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу