Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber

ПРИДРУЖИТЕ СЕ НАШОЈ VIBER ГРУПИ, КЛИКНИТЕ НА ЛИНК

zoranbzr

Pravoslavne besede i predavanja - audio/video

Оцени ову тему

Recommended Posts

Црквена општина Лазаревац је на Сретење, 15. фебруара 2011. године, организовала Духовну трибину на тему „Уметност у служби Цркве“, о којој је говорио фронтмен наше познате рок групе Партибрејкерси, Зоран Костић – Цане.

Уметност у служби Цркве - Зоран Костић – Цане

cane-partibrejkers-003.jpg

ИЗВОР

Тема Православље - вера радости и радост вере је неопходно подсећање на радост као извор Православне духовности. Tу радост не смемо поистоветити са раскалашном опуштеношћу, нити пак са количином усиљено насмејаних лица око нас, а поготово не са еуфемизмом (срећом), речју која има звук без садржаја! Христос је извор радости и ми од Христа друге радости немамо. Суштинско је - Христос васкрсе, радости моја. Тамо где је радост, тамо је и љубав, а где су и радост и љубав, ту је онда и слобода - акценти су из излагања проф. др Милоша Весина. Предавање је одржано у Новом Саду, 6. новембра 2011. године.

Помаже Бог браћо и сестре! Нов сам на форуму и желео бих да Вас питам: да ли постоји тема на овом форуму где бих могао да објавим линк личне беседе са такмичења из духовног беседништва, у жељи да поделим са другима и да би чуо Ваша мишљења? У овој теми сам писао јер мислим да је најприкладнија за ово питање, хвала унапред. :)

Video snimak predavanja odzanog u Požegi na kome govore vladika Grigorije, vladika Ignjatije i otac Milić Dragović, na temu Zapadna demokratija i Pravoslavna Crkva

Video snimak nije do sada objavljivan pa preporučujem da pogledate.

Predavanje ne znam kad je tačno održano ali otprilike 2000-2002. godine.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах