Добро дошли на Живе Речи Утехе

Желимо Вам пријатне тренутке на највећем црквеном сајту. Да бисте добили све функције сајта и учествовали у разговорима,
молимо Вас пријавите се или направите налог ако га још немате.  

Преузмите нашу Андроид апликацију

Преузмите нашу апликацију за iPhone

Ако пишете ауторске текстове на богословске теме, песме, есеје, приче...

пошаљите нам на urednik(@)pouke.org и ми ћемо то објавити на насловној страници сајта

zoranbzr

Pravoslavne besede i predavanja - audio/video

114 posts in this topic

borto,Manastir Podmaine ima na Vimeo svoj kanal,evo ovako :

http://vimeo. com/user8688324/videos

Отац Стефан, архимандрит, игуман манастира Велика Ремета беседи после литургије, даје корисне духовне савете присутним верницима, а свакако неће бити на одмет, да одслушате до краја беседу овог мудрог монаха.

Беседа Вл. АТАНАСИЈА (Јевтића) на промоцији књига мит.Амфилохија

Од 27:47 до 57:00 ... Таса... получасовно БесценБлаго...

Кратка лекција из Веронауке, Светосвља, Косовског завијета, Политикологије, историје, географије, патриотизма, србства,.....

http://svetigora.com/node/9443

Црквена општина Лазаревац је на Сретење, 15. фебруара 2011. године, организовала Духовну трибину на тему „Уметност у служби Цркве“, о којој је говорио фронтмен наше познате рок групе Партибрејкерси, Зоран Костић – Цане.

Уметност у служби Цркве - Зоран Костић – Цане

cane-partibrejkers-003.jpg

ИЗВОР

RYLAH and Sophrosyne like this

Тема Православље - вера радости и радост вере је неопходно подсећање на радост као извор Православне духовности. Tу радост не смемо поистоветити са раскалашном опуштеношћу, нити пак са количином усиљено насмејаних лица око нас, а поготово не са еуфемизмом (срећом), речју која има звук без садржаја! Христос је извор радости и ми од Христа друге радости немамо. Суштинско је - Христос васкрсе, радости моја. Тамо где је радост, тамо је и љубав, а где су и радост и љубав, ту је онда и слобода - акценти су из излагања проф. др Милоша Весина. Предавање је одржано у Новом Саду, 6. новембра 2011. године.

Помаже Бог браћо и сестре! Нов сам на форуму и желео бих да Вас питам: да ли постоји тема на овом форуму где бих могао да објавим линк личне беседе са такмичења из духовног беседништва, у жељи да поделим са другима и да би чуо Ваша мишљења? У овој теми сам писао јер мислим да је најприкладнија за ово питање, хвала унапред. :)

anajrim likes this

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах