Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Шкриљац Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер Мрак Ubuntu VKontakte WhatsApp Viber

ПРИДРУЖИТЕ СЕ НАШОЈ VIBER ГРУПИ, КЛИКНИТЕ НА ЛИНК

• Добро дошли на Живе Речи Утехе

Желимо Вам пријатне тренутке на највећем црквеном сајту. Да бисте добили све функције сајта и учествовали у разговорима,
    молимо Вас пријавите се или направите налог ако га још немате.  

• александар живаљев
    александар живаљев

Изузетно отворен разговор архимандрита Данила (др Љуботине) на Телевизији Храм

Високопреподобни отац архимандрит Данило (др Љуботина) био је гост професора Горана Раденковића у емисији "Духовни портрети" Телевизије Храм.

Наравно, да свеобухватни портрет овог познатог духовника, није могуће сместити у трајање једне телевизијске емисије, али је изузетно отворен приступ многим болним темама оца архимандрита Данила, учинио да се емисија гледа у једном даху.

Архимандрит Данило (Љуботина) је објаснио своју пацифистичку, миротворачку улогу у току грађанског рата у Хрватској (1991-1995), затим је сведочио о екуменским настојањима да се превазиђе раскол у хришћанству, не остављајући по страни и актуелне проблеме Католичке цркве у Европи у попуњавању свештеничког и теолошког подмлатка. Такође, изнео је своју високу оцену бившег папе Рацингера, као искреног и дубоког католика који је уважавао Православље, и тежио научно поткрепљеном дијалогу.

Говорио је о значају црквенословенског језика у нашој Цркви, који је још од времена Светог Саве, по оцу архимандриту, нашао праву меру у превођењу са грчког, како смисла, тако и "интерпункције" оригиналних црквених служби. Посебну пажњу посветио је великим православним теолозима 20. века од којих је имао прилику да се учи не само богословствовању, већ и љубави која је незаобилазна у преношењу православног предања.

Неизбежна је била прича о пореклу Љуботина и српском селу Перој у Истри, коју је архимандрит Данило "зачинио" причом о судбини целог српског народа на подручју некадашње Карловачке митрополије, износећи податак да је у доба митрополита Стратимировића та црквена организација била беспрекорно организована за три милиона православних Срба. То је упоредио са данашњим тешким стањем Цркве и верујућег народа ван Србије.

Свесрдно Вам препоручујемо ову емисију и надамо се њеним наставцима.

Sign in to follow this  
    Sign in to follow this  

Повратне информације корисника

Bio sam u Peroju, čak između Peroja i Barbarige sam kupio plac gde sam kampovao, ali nikako nisam posle toga preveo to zemljište na svoje ime. Fažana je prelepa i tolerantna, tamo sam najviše letovao. Iz Fažane se ide na brione kao turistička tura. Tamo sam letovao po dva meseca punih 7 godina.

Pozdrav za Peroj i okolinu.

Share this comment

пре 4 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Bio sam u Peroju, čak između Peroja i Barbarige sam kupio plac gde sam kampovao, ali nikako nisam posle toga preveo to zemljište na svoje ime. Fažana je prelepa i tolerantna, tamo sam najviše letovao. Iz Fažane se ide na brione kao turistička tura. Tamo sam letovao po dva meseca punih 7 godina.

Pozdrav za Peroj i okolinu.

Mora da si vojno lice ili dete vojnog lica

Share this comment

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах